Szkoła Podstawowa Specjalna nr 24 w Płocku

Aktualności

 Kanał nowości
  • Nie znaleźliśmy żadnych nowych postów

Wspomnień czar.

Wspomnień czar.
Październik 29
10:12 2017

– ”Serdecznie witamy wszystkich przybyłych gości na dzisiejszą uroczystość jubileuszu 25-lecia szkoły. To Wy nasi drodzy Absolwenci jesteście filarem naszej szkoły. To od Was wszystko się zaczęło i trwa już 25 lat i to dla Was dziś się tu spotykamy. Chcemy podziękować Wam drodzy absolwenci i rodzice za wspólnie spędzone z nami lata – mówili prowadzący imprezę 27 października  rozpoczynając „Spotkaniem pokoleń” obchody jubileuszu .

 – W ciągu 25 lat funkcjonowania placówki stworzyliśmy dużą społeczność – uczniów, absolwentów, rodziców, nauczycieli, pracowników oraz przyjaciół i sympatyków szkoły. Nie wszyscy z nich mogą być dziś z nami, ale na zawsze pozostaną w naszych  wspomnieniach – kontynuowali.

1–go września 1992r. w budynku przy ul. Kossobudzkiego  otworzyły się drzwi dla uczniów ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. Gdy w Państwowym Domu Pomocy Społecznej w Goślicach spaliła się szkoła, do której dowożono dzieci z Płocka i okolic, powstał poważny problem z dziećmi ze sprzężoną niepełnosprawnością. Rodzice nie wyrażali zgody na oddanie dzieci do zakładów specjalnych i rozpoczęto batalię o powstanie nowej szkoły – szkoły życia .Czas mijał, a nam proponowano budynki piętrowe i zrujnowane  w żaden sposób niedostosowane do potrzeb naszych uczniów. Nadszedł rok 1992. Po latach czekania, szukania, dobijania się do różnych drzwi i serc wreszcie powstaje szkoła. Jest duża, widna, parterowa,  położona w centrum miasta, a równocześnie z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Szkoła nie posiadała barier architektonicznych, dysponuje nowoczesnym  sprzętem terapeutycznym.  W szkole pracują ludzie o wysokich kwalifikacjach i bardzo zaangażowani w życie szkoły. Mijają lata. Przybywa uczniów, działalność rozpoczyna wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. W szkole zaczyna brakować miejsca. Parterowy budynek z karton gipsu pęka w szwach, nadgryziony zębem czasu zaczyna się sypać. Rozpoczyna się kolejna walka. Tym razem o nowy budynek szkoły. Wszyscy – rodzice, uczniowie i nauczyciele – marzą, że będzie duży, nowoczesny, super wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do pracy z dziećmi. Mijają kolejne lata, kilometry wydeptanych ścieżek do urzędów i osób decyzyjnych. I choć wszyscy zaczynają powoli  tracić nadzieję to jednak udaje się.

Wreszcie spełniają się nasze marzenia. Powstaje obecna siedziba naszej placówki – nasza Szkoła Marzeń. Dzisiaj możemy wspólnie cieszyć się z osiągniętego sukcesu i świętować jubileusz 25-lecia szkoły.

Kilka tysięcy koncertów zarówno w Polsce, w Europie, ale również w Azji oraz Ameryce Północnej, udział w wielu festiwalach w kraju i za granicą, udział w programach telewizyjnych oraz produkcjach filmowych, liczne nagrody, medale, wyróżnienia i odznaczenia, współpraca z wybitnymi artystami to dorobek zespołu „Dzieci Płocka”. W podziękowaniu dla gości wystąpił z koncertem Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Niespodzianką dla wszystkich był występ nauczycieli szkoły do piosenki Marka Grechuty  „Dni, których nie znamy” . Była to dedykacja muzyczna od pracowników dla absolwentów z przesłaniem, że nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu, nie zawsze też mamy wpływ na to, co nas spotyka w życiu. Mamy za to wspomnienia i to do  nich możemy wracać. A przecież w życiu ważne są tylko chwile… Bardzo ważną chwilą tego wieczoru było towarzyskie spotkanie w gronie przyjaciół, które rozpoczęło się po części oficjalnej. Było okazją do wspomnień, ale i dzielenia się bieżącymi radościami i zmartwieniami, jak to w życiu …. Za te chwile spędzone z nami dziękujemy.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Podobne artykuły

Znajdź nas na Facebook

Archiwa

Kategorie

Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728