Szkoła Podstawowa Specjalna nr 24 w Płocku

Aktualności

 Kanał nowości
  • Nie znaleźliśmy żadnych nowych postów

Wspomnień czar.

Wspomnień czar.
Październik 29
10:12 2017

– ”Serdecznie witamy wszystkich przybyłych gości na dzisiejszą uroczystość jubileuszu 25-lecia szkoły. To Wy nasi drodzy Absolwenci jesteście filarem naszej szkoły. To od Was wszystko się zaczęło i trwa już 25 lat i to dla Was dziś się tu spotykamy. Chcemy podziękować Wam drodzy absolwenci i rodzice za wspólnie spędzone z nami lata – mówili prowadzący imprezę 27 października  rozpoczynając „Spotkaniem pokoleń” obchody jubileuszu .

 – W ciągu 25 lat funkcjonowania placówki stworzyliśmy dużą społeczność – uczniów, absolwentów, rodziców, nauczycieli, pracowników oraz przyjaciół i sympatyków szkoły. Nie wszyscy z nich mogą być dziś z nami, ale na zawsze pozostaną w naszych  wspomnieniach – kontynuowali.

1–go września 1992r. w budynku przy ul. Kossobudzkiego  otworzyły się drzwi dla uczniów ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. Gdy w Państwowym Domu Pomocy Społecznej w Goślicach spaliła się szkoła, do której dowożono dzieci z Płocka i okolic, powstał poważny problem z dziećmi ze sprzężoną niepełnosprawnością. Rodzice nie wyrażali zgody na oddanie dzieci do zakładów specjalnych i rozpoczęto batalię o powstanie nowej szkoły – szkoły życia .Czas mijał, a nam proponowano budynki piętrowe i zrujnowane  w żaden sposób niedostosowane do potrzeb naszych uczniów. Nadszedł rok 1992. Po latach czekania, szukania, dobijania się do różnych drzwi i serc wreszcie powstaje szkoła. Jest duża, widna, parterowa,  położona w centrum miasta, a równocześnie z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Szkoła nie posiadała barier architektonicznych, dysponuje nowoczesnym  sprzętem terapeutycznym.  W szkole pracują ludzie o wysokich kwalifikacjach i bardzo zaangażowani w życie szkoły. Mijają lata. Przybywa uczniów, działalność rozpoczyna wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. W szkole zaczyna brakować miejsca. Parterowy budynek z karton gipsu pęka w szwach, nadgryziony zębem czasu zaczyna się sypać. Rozpoczyna się kolejna walka. Tym razem o nowy budynek szkoły. Wszyscy – rodzice, uczniowie i nauczyciele – marzą, że będzie duży, nowoczesny, super wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do pracy z dziećmi. Mijają kolejne lata, kilometry wydeptanych ścieżek do urzędów i osób decyzyjnych. I choć wszyscy zaczynają powoli  tracić nadzieję to jednak udaje się.

Wreszcie spełniają się nasze marzenia. Powstaje obecna siedziba naszej placówki – nasza Szkoła Marzeń. Dzisiaj możemy wspólnie cieszyć się z osiągniętego sukcesu i świętować jubileusz 25-lecia szkoły.

Kilka tysięcy koncertów zarówno w Polsce, w Europie, ale również w Azji oraz Ameryce Północnej, udział w wielu festiwalach w kraju i za granicą, udział w programach telewizyjnych oraz produkcjach filmowych, liczne nagrody, medale, wyróżnienia i odznaczenia, współpraca z wybitnymi artystami to dorobek zespołu „Dzieci Płocka”. W podziękowaniu dla gości wystąpił z koncertem Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Niespodzianką dla wszystkich był występ nauczycieli szkoły do piosenki Marka Grechuty  „Dni, których nie znamy” . Była to dedykacja muzyczna od pracowników dla absolwentów z przesłaniem, że nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu, nie zawsze też mamy wpływ na to, co nas spotyka w życiu. Mamy za to wspomnienia i to do  nich możemy wracać. A przecież w życiu ważne są tylko chwile… Bardzo ważną chwilą tego wieczoru było towarzyskie spotkanie w gronie przyjaciół, które rozpoczęło się po części oficjalnej. Było okazją do wspomnień, ale i dzielenia się bieżącymi radościami i zmartwieniami, jak to w życiu …. Za te chwile spędzone z nami dziękujemy.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Podobne artykuły

Znajdź nas na Facebook

Archiwa

Kategorie

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930